Więcej na ten temat

 • Kwieciński: Mieszkanie plus priorytetem rządu na najbliższe miesiące

  Program Mieszkanie plus będzie priorytetem rządu na najbliższe miesiące - mówił na piątek minister inwestycji rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak przyznał, dotychczas współpraca na rządzie wokół tego programu nie wyglądała najlepiej. Dodał, że rząd chce zmienić otoczenie prawne dla inwestycji.

 • Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie był nie do utrzymania

  - Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów - mówi Anna Rulkiewicz.

 • Rynek wtórny na Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

  Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym na Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.

 • Łódzka ustawa antysmogowa dziurawa jak szwajcarski ser

  W województwie łódzki trwają prace nad uchwałą antysmogową. Jej zapisy sugerują jednak, że chodzi na niej przede wszystkim o to, by pokazać, że politycy "coś" robią, a nie o to, by rozwiązać problem. Uważamy, że takie podejście do sprawy był oszukiwaniem ludzi czekających na rozwiązanie palącej kwestii, którą był stan powietrza na województwie, na którym znajduje się pięć z 50 najbardziej zanieczyszczonych pyłem miast Unii Europejskiej.

Dodany przez Kamila Winnicka,Kamil Gąsik, Jurek Janicki,Michał Opacki | 2018-11-15

Jak wybrać dobre mieszkanie?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się banalnie prosta.

Kierujemy się głównie wzrokiem i zwracamy uwagę na to czy mieszkanie nam się podoba. Jednak czy rzeczywiście to wystarcza? Przecież mieszkanie musi nam się podobać nie tylko od strony wizualnej, ale być również praktyczne i funkcjonalne. 
Warto np. zwrócić uwagę na to jak będziemy w nim spędzać czas wolny. Wiele osób bardzo lubi w czasie wolnym przebywać na tarasie, bądź balkonie. Uważam że jest to istotny czynnik decydujący przy wyborze naszego mieszkania o tym, czy będzie się nam podobało. Zabudowa tarasu może mieć istotny wpływ na to, czy będziemy delektować się pięknym zacienionym miejscem w czasie słonecznego dnia, czy może będziemy cierpieć starając się przetrwać upały które w pełnym słońcu są nie do wytrzymania. 
Odpowiednie zadaszenia tarasu, jest jedną z najważniejszych rzeczy, o którą powinniśmy zadbać, by wybrać mieszkanie pod tym kątem. Czy zatem możemy zadowolić się każdym tarasem, niezależnie jego położenia? Oczywiście że nie. Taras, który będzie od strony północnej, nie będzie zapewniał nam zbyt dużej ilości słońca w czasie dnia. Będzie raczej wilgotny i mokry. A przecież nie tego szukamy. 
Z kolei taras, który znajduje się od wschodu będzie zapewniał dużą ilość słońca ale tylko do południa co dla osób pracujących na zmiany może okazać się trudne do przyjęcia. Lepszym rozwiązaniem wydaje się taras od południowej strony naszego domu, zapewnia on dużą liczbę godzin słonecznych w czasie dnia – idealne rozwiązanie dla smakoszy kawy cieszących się w południowym słońcem.
Więcej o zabudowach tarasowych dowiesz się z tej strony.

Zdjęcia naszego reportera

zabudowa tarasu
zadaszenia tarasu