Więcej na ten temat

 • Behawioralna biometria zastąpi hasła

  W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Dodany przez Kamila Winnicka,Kamil Gąsik, Jurek Janicki,Michał Opacki | 2018-09-10

Kamieniarstwo dla domu

Kamieniarstwo to branża, która kojarzy się przede wszystkim z wykonywaniem pomników, grobowców i innych elementów pojawiających się na cmentarzach, ewentualnie z tworzeniem rzeczy do wykorzystania w przestrzeni publicznej – chodników, ozdób, elementów dekoracyjnych.

Skojarzenia są jak najbardziej trafne – gro zleceń pojawiających się w zakładach kamieniarskich, to zlecenia związane z takimi produktami. Nie każdy jednak ma świadomość, że kamieniarstwo to branża, produkująca rzeczy idealne również do wykorzystania w domu. Jakie produkty są tego przykładem?

Schody.
Schody do domu najczęściej wykonuje się z drewna. Oryginalne, nowoczesne pomieszczenia są idealne do tego, by zamontować schody z płyt kamiennych, lastriko, czy nawet marmuru. Takie produkty może wyprodukować tylko dobry kamieniarz.

Podłoga lub jej elementy.
Z kamienia można również wykonywać elementy podłogi i cieszyć się podłogą o wiele bardziej oryginalną niż drewniana, panelowa, czy wyłożona płytkami.

Parapety i blaty.
U kamieniarza takiego jak https://zaklad-kamieniarski.com można również zamówić zewnętrzne i wewnętrzne parapety okienne oraz blaty. Oczywiście jest to inwestycja dość kosztowna, jednak nie należy zapominać, że to rozwiązanie z wielu względów polecane. Kamienne parapety lub blaty, to piękno i przede wszystkim doskonała trwałość. Wydając pieniądze raz, możemy mieć pewność, że przez wiele lat nie będzie potrzeby remontu lub zmiany tych elementów.

Elewacja.
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że kamieniarstwo dla potrzeb domowych to nie tylko elementy do wykorzystania wewnątrz domu, ale również elementy do wykorzystania na zewnątrz. Doskonałym przykładem jest choćby elewacja. Kamienna, ciekawa wizualnie elewacja, to rozwiązanie, które na długo zapewni ciekawy wygląd naszej nieruchomości.

Planując wystrój domu, warto sprawdzić co do zaoferowania mają zakłady kamieniarskie. Wbrew pozorom, wybór produktów do wykorzystania w domu jest bardzo duży. Warto poznać ten temat bliżej i – być może – zdecydować się na tego rodzaju produkty w domu i w jego otoczeniu.

Zdjęcia naszego reportera

dom
ogród
dekoracja wnętrz