Ogród

Ogród marzeń

Artykuły powiązane: ogród

Ogród marzeń

(...) Wielu z nas marzy o pięknym domu i uroczym ogródku z idealnie przystrzyżoną, zieloną trawką, pięknymi drzewkami i krzewami. Budowa własnego kąta to bardzo długi proces, w którym możemy wiele nauczyć się o budownictwie i architekturze. Szkoda jednak, że człowiek nie wie często pewnych kwestii jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych, gdyż mogłoby się wtedy uniknąć niektórych błędów. Gdy załatwimy już wszelkie formalności jeszcze na długo przed rozpoczęciem budowy, musimy zmierzyć się z wyzwaniem, jaką ekipę wybrać. Bez względu jednak na to, kogo wybierzemy, warto byłoby zaznajomić się chociaż z podstawową wiedzą na temat budowy domu czy ogrodu, by móc odpowiednio kontrolować naszych pracowników budowlanych. Wielokrotnie bowiem widzimy na różnych portalach kiepskie wykonania wymagające poprawek, a to oczywiście generuje często niemałe koszty. Tym razem skupimy się na wspomnianym wcześniej ogródku. Jak powinny przebiegać nad nim prace oraz jakich materiałów użyć, by nasze podwórko wyglądało obłędnie i było dobrze wykonane. Wszelkie potrzebne materiały kupimy na stronie http://novmax.pl/ Pierwszym co należy zrobić jest oczyszczenie terenu po budowie domu. Następnym elementem jest ukształtowanie terenu. Gdy podłoże na naszej działce jest nieprzepuszczalne, w tym momencie powinniśmy odwodnić glebę. Kolejnym etapem jest rozprowadzenie rur nawadniających i instalacji elektrycznej. Jeżeli planujemy postawienie budynku, altanki czy wykonanie oczka wodnego, to powinien być to następny element. Po tym wszystkim możemy przystąpić do sadzenia roślin oraz zakładania naszego trawnika. Jeśli chcemy by nasza trawa przypominała "zielony dywan", z pewnością powinniśmy zastosować taką rzecz jak siatka plastikowa. Może ona służyć do ogrodzenia roślin w celu ochrony przed niektórymi czynnikami. Innym zastosowaniem jest użycie jej jako siatka wzmacniająca. Dzięki temu nasz trawnik będzie odporny na powstawanie kolein podczas jazdy po nim samochodem oraz wzmocni naszą trawę, która będzie wyglądać bardzo pięknie, ale jednocześnie naturalnie. Teraz już wiesz, w jakiej kolejności powinny przebiegać prace przy tworzeniu wymarzonego ogródka oraz czego użyć by nasz trawnik cieszył oczy nasze i odwiedzających nas gości. (...)

Dodany przez Kamila Winnicka,Kamil Gąsik, Jurek Janicki,Michał Opacki | 2019-03-05

Pokój dziecięcy - jak go urządzić?

Artykuły powiązane: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Pokój dziecięcy - jak go urządzić?

(...) Meble są bardzo ważnym elementem wystroju wnętrza. Nadają mu niepowtarzalnego stylu oraz tworzą odpowiedni dla mieszkania klimat. Dotyczy to również dziecięcych pokoików. Meble do pokoju dziecka Zazwyczaj mebelki do pokoi dziecięcych są kolorowe i lekkie. Niejednokrotnie producenci umieszczają w swoich ofertach odrębne projekty mebli dla chłopców i dziewczynek. Wersje chłopięce zawierają motywy z typowo "męskich bajek" - na przykład postać Spidermana na drzwiach szafy czy też dekoracje na półkach w postaci kolorowych (...)

Dodany przez Kamila Winnicka,Kamil Gąsik, Jurek Janicki,Michał Opacki | 2018-09-13

Kamieniarstwo dla domu

Artykuły powiązane: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Kamieniarstwo dla domu

(...) Kamieniarstwo to branża, która kojarzy się przede wszystkim z wykonywaniem pomników, grobowców i innych elementów pojawiających się na cmentarzach, ewentualnie z tworzeniem rzeczy do wykorzystania w przestrzeni publicznej – chodników, ozdób, elementów dekoracyjnych. Skojarzenia są jak najbardziej trafne – gro zleceń pojawiających się w zakładach kamieniarskich, to zlecenia związane z takimi produktami. Nie każdy jednak ma świadomość, że kamieniarstwo to branża, produkująca rzeczy idealne również do wykorzystania w domu. Jakie produkty są tego przykładem? Schody. Schody do domu najczęściej wykonuje się z drewna. Oryginalne, nowoczesne pomieszczenia są idealne do tego, by zamontować (...)

Dodany przez Kamila Winnicka,Kamil Gąsik, Jurek Janicki,Michał Opacki | 2018-09-10