Więcej na ten temat

 • 82 proc. majątku wygenerowanego na 2017 r. trafiło do 1 proc. najbogatszych

  82 proc. majątku wygenerowanego na 2017 r. trafiło do 1 proc. najbogatszych ludzi, podczas gdy najbiedniejsza połowa ludzkości nic nie otrzymała - wynika z opublikowanego na poniedziałek raportu międzynarodowej organizacji humanitarnej Oxfam.

 • Ministerstwo zachęca do kupowania bitcoinów? To oszustwo

  Wejdź na handel kryptowalutami - zachęcają maile wysyłane... z rządowych adresów. Takie wiadomości trafiają do skrzynek internautów np. z domeny mg.gov.pl - czyli dawnego Ministerstwa Gospodarki. na rzeczywistości te wiadomości są jednak spreparowane nie mają nic wspólnego z instytucjami rządowymi.

 • W 2018 r. wejdą na życie największe na ostatnich latach zmiany na CIT

  W 2018 r. przedsiębiorców czekają największe na ostatnich latach zmiany na CIT. Zdecydowana większość z nich ma jeden cel - zamknąć możliwe kierunki optymalizacji podatkowych - mówi menadżer, doradca podatkowy na Crido Taxand Monika Lewandowska.

 • Rekordowy od lat import węgla z Kaliningradu

  Import węgla z obwodu kaliningradzkiego przez rosyjsko-polskie przejście kolejowe na Braniewie na tym roku będzie rekordowy. Do Polski ma wjechać do końca roku według prognoz ok. 2,75 mln ton - podał Ryszard Chudy z Izby Administracji Skarbowej na Olsztynie.

Dodany przez Kamila Winnicka,Kamil Gąsik, Jurek Janicki,Michał Opacki | 2019-03-05

Ogród marzeń

Wielu z nas marzy o pięknym domu i uroczym ogródku z idealnie przystrzyżoną, zieloną trawką, pięknymi drzewkami i krzewami.

Budowa własnego kąta to bardzo długi proces, w którym możemy wiele nauczyć się o budownictwie i architekturze. Szkoda jednak, że człowiek nie wie często pewnych kwestii jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych, gdyż mogłoby się wtedy uniknąć niektórych błędów. Gdy załatwimy już wszelkie formalności jeszcze na długo przed rozpoczęciem budowy, musimy zmierzyć się z wyzwaniem, jaką ekipę wybrać. Bez względu jednak na to, kogo wybierzemy, warto byłoby zaznajomić się chociaż z podstawową wiedzą na temat budowy domu czy ogrodu, by móc odpowiednio kontrolować naszych pracowników budowlanych. Wielokrotnie bowiem widzimy na różnych portalach kiepskie wykonania wymagające poprawek, a to oczywiście generuje często niemałe koszty.

Tym razem skupimy się na wspomnianym wcześniej ogródku. Jak powinny przebiegać nad nim prace oraz jakich materiałów użyć, by nasze podwórko wyglądało obłędnie i było dobrze wykonane. Wszelkie potrzebne materiały kupimy na stronie http://novmax.pl/

Pierwszym co należy zrobić jest oczyszczenie terenu po budowie domu. Następnym elementem jest ukształtowanie terenu. Gdy podłoże na naszej działce jest nieprzepuszczalne, w tym momencie powinniśmy odwodnić glebę. Kolejnym etapem jest rozprowadzenie rur nawadniających i instalacji elektrycznej. Jeżeli planujemy postawienie budynku, altanki czy wykonanie oczka wodnego, to powinien być to następny element. Po tym wszystkim możemy przystąpić do sadzenia roślin oraz zakładania naszego trawnika.

Jeśli chcemy by nasza trawa przypominała "zielony dywan", z pewnością powinniśmy zastosować taką rzecz jak siatka plastikowa. Może ona służyć do ogrodzenia roślin w celu ochrony przed niektórymi czynnikami. Innym zastosowaniem jest użycie jej jako siatka wzmacniająca. Dzięki temu nasz trawnik będzie odporny na powstawanie kolein podczas jazdy po nim samochodem oraz wzmocni naszą trawę, która będzie wyglądać bardzo pięknie, ale jednocześnie naturalnie.

Teraz już wiesz, w jakiej kolejności powinny przebiegać prace przy tworzeniu wymarzonego ogródka oraz czego użyć by nasz trawnik cieszył oczy nasze i odwiedzających nas gości.

Zdjęcia naszego reportera

ogród